26.5°C

partnerzy:

reklama
1/3

Ofiarna akcja strażaków i sąsiadów w ratowaniu płonącego gospodarstwa

Napisał  Sty 17, 2019

Ofiarna akcja sąsiadów i 9-godzinna akcja ratunkowa prowadzona przez 59 strażaków, pozwoliły na uratowanie przed ogniem sąsiednich budynków oraz bezpieczną ewakujację zwierząt.

Wydarzenie miało miejsce ok. godziny 6 rano w dniu 13 stycznia 2019 r. w Kazanicach (woj. warmińsko-mazuskie, pow. iławski).

Kilka minut po godzinie 6 – tej 13 stycznia 2019 r. do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego. Zgłaszający informował, że z oddali widzi łunę i płomienie – informuje kpt. Krzysztof Rutkowski z Komendy Powiatowej PSP w Iławie

Pierwsze zastępy po dotarciu na miejsce zastali chlewnię w pełni objętą pożarem, z płomienie wychodziły już na dach i obejmowały konstrukcję dachu i zmagazynowaną na poddaszu chlewni słomę.

Próbując ugasić pożar ewakuowano znajdujące się wewnątrz budynku zwierzęta, jednocześnie chroniąc przed ogniem sąsiednie budynki. Sprawne działanie i pomoc sąsiadów pozwoliły na ewakuowanie ponad 280 sztuk trzody chlewnej, i przewiezienie ich do innych budynków inwentarskich.

Kolejnym etapem walki z żywiołem było sukcesywne i żmudne rozbieranie więźby dachowej i usuwanie słomy nagromadzonej na poddaszu chlewni, w czym również pomogli okoliczni mieszkańcy m.in. udostępniając ładowarki teleskopowe, znacznie usprawniły i przyśpieszyły pracę – wykorzystano je przy usuwaniu zalegającej na poddaszu słomy, która została wywieziona i dogaszona na pobliskim polu.

(rpf) jp / KP PSP Iława

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama