fbpx
AgroUnia: minister okłamał i oszukał rolników fotolia

AgroUnia: minister okłamał i oszukał rolników

Napisał  Sty 21, 2019

– W trybie pilnym zwołaliśmy spotkanie na którym omówiliśmy bieżącą sytuację w naszym ruchu. Głównym tematem spotkania był jednak fakt wypowiedzenia przez ministra rolnictwa posłuszeństwa rolnikom na których rzecz powinien pracować – informuje AgroUnia na swoim profilu na platformie Facebook.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się ministrem rolnictwa Litwy kilka dni temu podczas targów „Zielony Tydzień” odbywających się w Berlinie. Po spotkaniu na stronie internetowej ministerstwa podano informację, z której wynika, że rozwiązanie problemu handlu świniami między Polską a Litwą jest bardzo blisko i obie strony dojdą do porozumienia w kwestiach spornych. Tymczasem członkowie AgroUnii twierdzą, że „minister okłamał i oszukał rolników oraz zmanipulował opinię publiczną”. Czytaj artykuł: „Nowe uzgodnienia w sprawie handlu z Litwą” 

– Przypominamy: minister jest dla nas, nie my dla niego!! – grzmią członkowie AgroUnii, którzy dziś udają się na spotkanie w ministerstwie rolnictwa.

– Otrzymane przez nas dokumenty oraz doniesienia medialne wskazują, że minister okłamał i oszukał rolników oraz zmanipulował opinię publiczną. Jesteśmy jednak poważną organizacją i bezpośrednio od zainteresowanego uzyskamy jutro odpowiedź czy pełni swój urząd zgodnie z polską racją stanu – czytamy dalej na profilu FB AgroUnii.

– Będzie bardzo niedobrze jeśli nasze przypuszczenia okażą się być prawdą a minister rolnictwa człowiekiem niegodnym zaufania. Być może jesteśmy wciąż zbyt słabi by zmotywować rząd do uczciwej pracy dla polskiego rolnictwa. Tymczasem My robimy swoje gdyż wiemy jak trudne czeka nas zadanie, mamy szczere intencje i wewnętrzną siłę do budowania silnej polskiej gospodarki, która w znacznej mierze powinna opierać się na rolnictwie – dodają członkowie AgroUnii

Z komunikatu wynika też, że AgroUnia rozwija swoje struktury, angażując coraz większą ilość koordynatorów terenowych.

– Jutro będziemy wciąż rozwijać nasze działania. Pytanie tylko czy nie będziemy robić tego w stanie wojny z nieprzychylną rolnictwu administracja rządową? – podsumowują we wczorajszym komunikacie rolnicy zrzeszeni w AgroUnii.

(rpf) jp / profil Facebook AgroUnia

Udostępnij: