21.7°C

partnerzy:

reklama
Ełk: włamywał się do gospodarstw fotolia

Ełk: włamywał się do gospodarstw

Napisał  Lut 07, 2019

Policjanci z Ełku zatrzymali 23-latka, który w odstępie kilku tygodni dwukrotnie włamał się do tego samego gospodarstwa rolnego oraz dokonał zniszczeń w innym gospodarstwie agroturystycznym.

Włamania miały miejsce na przełomie grudnia ubr. i stycznia br. To wówczas policjanci otrzymali dwa zgłoszenia, które dotyczyły włamań do tego samego gospodarstwa rolnego na terenie gminy Ełk i kradzieży z kilku pomieszczeń różnego rodzaju sprzętu. Były to głównie elektronarzędzia, myjka ciśnieniowa oraz piła motorowa. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę blisko 5.000 zł.

Policjanci podejrzewali, że przestępstwa popełniła konkretna osoba. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mieszkańcowi gminy Ełk dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna wyłamał drzwi wejściowe i dostał się jeszcze do gospodarstwa agroturystycznego w innej miejscowości, aby zabrać znajdujące się tam rzeczy. Nie znalazł jednak niczego wartościowego i nie zabierając żadnych przedmiotów opuścił teren gospodarstwa.

Mężczyzna odpowie za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem, a w związku z tym, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach tzw. „recydwy”. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. 23-latek został tymczasowo aresztowany.

(rpf) jp / Policja Ełk

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama