26.9°C

partnerzy:

reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Paweł Pąk

Mając 3,2 promila jechał traktorem do sklepu po alkohol

Napisał  Lut 12, 2019

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, prowadzący ciągnik rolniczy, ma w wydychanym powietrzu ponad 3,2 promila alkoholu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w sobotę 9 lutego 2019 roku po godzinie czternastej wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, który miał poruszać się jedną z dróg publicznych na terenie gminy Gręboszów.

Mocno nietrzeźwy mężczyzna 28-letni mieszkaniec gminy Gręboszów (woj. małopolskie, pow. dąbrowski) został zatrzymany przez policjantów, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi.

Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi ustalili również że mieszkaniec powiatu dąbrowskiego w momencie zatrzymania udawał się do sklepu w celu zakupu kolejnego alkoholu. Natomiast ciągnik „pożyczył” bez zgody właściciela – informuje Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

28-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ciągnik wrócił do właściciela, który został pouczony o zabezpieczeniu pojazdu przed dostępem osób niepowołanych.

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama