fbpx
1/5

Włoscy rolnicy protestują wylewając mleko na autostradę

Napisał  Lut 15, 2019

W poniedziałek 11 lutego włoscy rolnicy na wyspie Sardynia rozlewali mleko na autostradzie w akcie protestu przeciwko zbyt niskim cenom skupu mleka owczego.

Rolnicy w wioski Ozieri leżącej na północy włoskiej wyspy Sardynia blokowali w poniedziałek autostradę prowadzącą z miejscowości Olbia do Sassari. Protestowali rozlewając mleko na drodze oraz rozlewając je z wiaduktu na przejeżdżające pod nim pojazdy.

W ten sposób demonstrowali swoje niezadowolenie ze spadku ceny mleka owczego o 25% do 60 centów za litr. Spadki spowodowane zostały obniżką cen sera Pecorino Romano, do którego produkcji zużywa.

Protest rolników na Sardynii wszedł w czwartek w poniedziałek, a rolnicy z sardyńskiej wioski Ozieri blokują autostradę Olbia-Sassari i rozpryskują mleko w pojazdach, gdy przechodzili pod mostem Producenci mleka protestują przeciwko zgłoszonemu spadkowi cen owcze mleko powyżej 25 procent.

Mleko podobno spadło do 60 centów za litr po spadku cen sera Pecorino Romano, który pochłania około połowy produkcji mleka owczego na wyspie.

(rpf) pp / youtube / Ruptly

Udostępnij:

Skomentuj