FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

19.3°C

partnerzy:

reklama
1/14

Opolskie: spłonął kurnik i kilkadziesiąt tysięcy kurcząt

Napisał  Lut 17, 2019

Pożar pojawił się ok. godziny 7:30 w dniu 14 lutego br. na fermie drobiu w miejscowości Brożec (woj. opolskie, pow. krapkowicki, gm. Walce). Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

W budynku objętym pożarem znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy kurcząt. W pożarze nikt nie odniósł obrażeń, spłonęło ok. 30 tysięcy kurcząt (75% wszystkich zwierząt na fermie).

Do pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krapkowicach, zastęp z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz zastępy z OSP Stradunia, Rozkochów, Walce, Zabierzów, Kórnica, Żużela i Brożec.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar obejmujący prawie połowę kurnika, ich działania polegały na zapobiegnięciu przedostania sie ognia na dalszą część budynku, ugaszenia pożaru, ewakuacji ocalalych kurczat i zabezpieczenia terenu.

Łącznie w akcji wzięlo 51 strażaków i wiele osób pomagających przy ugaszeniu pożaru. Akcja trwała prawie 7 godzin i zużyto w niej ponad 50 metrów sześciennych wody.

(rpf) jp / OSP Brożec

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama