FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

19.3°C

partnerzy:

reklama
Rusza kolejna edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne fot. KRUS

Rusza kolejna edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Napisał  Lut 19, 2019

Konkurs jest okazją do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród oraz poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe.

XVII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego skierowany jest do właścicieli gospodarstw rolnych. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

W szesnastu edycjach Konkursu udział wzięło ponad 19 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Każdego roku uczestnikom przyznawane są cenne nagrody. Zdobywcy pierwszego miejsca w ubiegłym roku, Państwo Agata i Zbigniew Przyjemscy z Kamieńczyc w województwie świętokrzyskim otrzymali ciągnik rolniczy Ursus C-380 o mocy 55 KW. 

Podczas eliminacji komisje konkursowe przeprowadzają audyt dotyczący bezpieczeństwa pracy, dzięki czemu właściciele gospodarstw uzyskują niezbędną wiedzę o zasadach ochrony zdrowia i życia, a także czy są one w sposób wystarczający stosowane w ocenianym gospodarstwie. Jest to również okazja do poprawy i wyeliminowania ewentualnych zagrożeń.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin.

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 29.03.2019 r. Następnie, 20.05.2019 r., będzie miało miejsce zakończenie etapu regionalnego, 21.06.2019 r. zakończenie etapu wojewódzkiego. W dniach od 8 do 26 lipca bieżącego roku odbędzie się wizytacja gospodarstw finałowych.

(rpf) jp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama