6.1°C

fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Paweł Pąk

Rolnicy protestujący w Warszawie: Nasz dom naszą twierdzą!

Napisał  Lut 26, 2019

Dziś od godziny 11.00 w Warszawie protestują rolnicy i przedsiębiorcy zrzeszeni w KOPRiHZ - Komitecie Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt.

Główny powód protestu to sprzeciw wobec autopoprawki do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zgłoszonej przez posłów. Protestujący protestują też przeciwko zbyt słabej w ich ocenie kontroli importowanej żywności oraz problemowi niskich cen w skupie produktów rolnych.

Protest rozpoczął się o godzinie 11:00 pod Pomnikiem Wincentego Witosa, i jak deklaruje organizator, zebrani manifestują na rzecz obrony interesów polskiego rolnika, a biorą w nim udział hodowcy zwierząt, polskiego przemysłu i handlu obsługującego rolnictwo. Protest odbywa się też przeciwko ustawie Czabańskiego i polityce rządu.

Propozycja posłów nie podoba się protestującym. Posłowie chcą, by organizacje społeczne mogły wchodzić bez pozwolenia na teren posesji, aby skontrolować dobrostan zwierząt. Na profilu na Facebooku KOPRiHZ organizujący protest napisał: Nasz dom naszą twierdzą!

(rpf) jp