FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

22.5°C

partnerzy:

reklama
1/6

Dramatyczna akcja ratunkowa - strażacy wydostali rannego traktorzystę przez podkop

Napisał  Mar 09, 2019

Traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik, który prowadził po zderzeniu z samochodem osobowym. Akcja ratunkowa prowadzona przez strażaków miała bardzo dramatyczny przebieg. Aby wydostać uwięzionego mężczyznę trzeba było wykonać podkop.

Zdarzenie miało miejsce 8 marca 2019 r. około godz. 7.45 w Żelazkowie (woj. wielkopolskie, pow. kaliski, gm. Żelazków). Kolizja pojazdu osobowego marki VW Passat z ciągnikiem rolniczym, który miał podpięty siewnik zbożowy, spowodowała przygniecenie mężczyzny przez ciągnik.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i stabilizacji ciągnika z podpiętą maszyną przy użyciu klocków stabilizujących, poduszek powietrznych oraz wyciągarki z pojazdu ratowniczo – gaśniczego. W trakcie prowadzonych działań utrzymywano ciągły kontakt z osobą poszkodowaną – informuje st. kpt. Radosław Marek

Aby zmniejszyć ucisk pojazdu na poszkodowanego wykorzystano podnośnik kolumnowy i wykonano podkop w rowie umożliwiający ewakuację poszkodowanego. Mężczyzna został wyciągnięty i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po przeprowadzeniu badania podjął decyzje o transporcie poszkodowanego do kaliskiego szpitala.

W akcji wzięły udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza oraz 3 zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Tykadłowa i Goliszewa.

(rpf) pp / KP PSP Kalisz

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama
reklama