FarmNet OkiemRolnika Screening OK

 

22.5°C

partnerzy:

reklama
Ardanowski: 364 kontrole polskich rzeźni nie wykazały zagrożeń dla konsumentów fotolia

Ardanowski: 364 kontrole polskich rzeźni nie wykazały zagrożeń dla konsumentów

Napisał  Mar 10, 2019

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Poland, poinformował, ze po przeprowadzeniu w 346 kontroli w rzeźniach w Polsce nie stwierdzono żadnych zagrożeń dla konsumentów.

Jedynie w drobnych przypadkach uchybień i nieprawidłowości wydane zostały decyzje administracyjne i nakładane kary. Do końca marca br. mają zostać zakończone kontrole w pozostałych rzeźniach.

Bezpieczeństwo żywności to sprawa poza dyskusją – stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister poinformował także o przebadaniu ponad 400 próbek mięsa wołowego, po podaniu przez Czechów informacji, że w mięsie wołowym pochodzącym od polskiego producenta wykryto bakterię Salmonella,. Nie stwierdzono w nich Salmonelli ̶ poinformował szef resortu rolnictwa.

Minister podkreślił również, że prowadzone są prace związane z uszczelnieniem całego systemu kontroli. Propozycje zmian legislacyjnych powinny być rozpatrywane przez Sejm RP w kwietniu.

̶  Jednym z proponowanych rozwiązań jest to, aby przy kontroli mięsa w zakładach ubojowych pracowali tylko państwowi lekarze weterynarii, ale to wymaga wielu zmian, m.in. potrzebnych jest około 2. tysięcy etatów  ̶  poinformował minister.

(rpf) pp / MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama
reklama