26.9°C

partnerzy:

reklama

Dopłaty 2019: ostatni dzień składania oświadczeń

Napisał  Mar 14, 2019

Przypominamy o zbliżającym się ku końcowi terminie składania oświadczeń – można to zrobić jeszcze tylko do czwartku 14 marca. Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków przez internet.

Właścicielom małych gospodarstw, którzy w tym roku chcą ubiegać się o dopłaty bezpośrednie takie same jak w 2018 roku umożliwiono złożenie oświadczenia. Do 7 marca zarejestrowano 93 tys. papierowych oświadczeń. Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują je do 14 marca. Najwięcej oświadczeń złożono w województwach lubelskim, mazowieckim i małopolskim. Najmniej w lubuskim, pomorskim i zachodniopomorskim.

Oświadczenie wyłącznie w wersji papierowej może złożyć właściciel gospodarstwa poniżej 10 ha, który w zeszłym roku ubiegał się o przyznanie płatności: obszarowej, dodatkowej, za zazielenienie, do powierzchni uprawy chmielu, do owiec i kóz, niezwiązaną do tytoniu, płatności ONW (dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi), pomocy za zalesianie, premię pielęgnacyjną i zalesieniową.

(rpf) jp / ARiMR

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama