logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

19.8°C

1/4

Pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego protestują

Napisał  Mar 15, 2019

- W ponad 60-letniej historii funkcjonowania Ośrodków Doradztwa Rolniczego jest to pierwsza taka ogólnopolska manifestacja – mówili protestujący pracownicy ośrodków doradztwa.

Pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego domagają się powołania w trybie pilnym zespołu do spraw Doradztwa Rolniczego przy MRiRW złożonego z doradców pracujących w ODR, wzrostu płac, nowej siatki płac oraz szkoleń dla kadry doradczej.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który spotkał się z protestującymi przed budynkiem ministerstwa, poprosił o wytypowanie przedstawicieli do prac w ramach zespołu. Zapewnił, że wszystkie złożone postulaty zostaną szczegółowo przeanalizowane i będzie udzielona odpowiedź.

- Doceniam waszą pracę, bez której trudno sobie wyobrazić rozwój naszego rolnictwa. Proszę też pamiętać w jakim stanie przejmowaliśmy pod nadzór resortu system doradztwa, który był wówczas w zapaści – powiedział wiceminister - Nie chcę niczego obiecywać na wyrost, jestem jednak przekonany, że wspólnie poszukamy możliwości poprawy sytuacji. Wspólnie będziemy w stanie wypracować realne, możliwe do zrealizowania propozycje rozwiązań problemów płacowych oraz zasad funkcjonowania ośrodków doradztwa rolniczego.

(rpf) jp / MRiRW

reklama