logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

19.8°C

1/14

Za nami pierwszy dzień targów Agrotech w Kielcach

Napisał  Mar 15, 2019

Rozpoczęły się największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej: Agrotech w Kielcach. Do niedzieli będzie tu można zobaczyć wszystko, co potrzebne jest w gospodarstwach rolnych na miarę XXI wieku. A wszystko to na ponad 66 tysiącach metrów kwadratowych.

W tym roku Agrotech tradycyjnie gromadzi największych graczy branży, jak John Deere, AGCO, Farmtrac czy Claas, jednak nie brakuje również nowości. Wśród tegorocznych premier między innymi ciągnik New Holland napędzany metanem i ciągnik Case Maxxum 145 Multicontroller - „Ciągnik Roku 2019".

Podczas targów odbędzie się również polska premiera ciągnika 5090D Keyline marki Deutz-Fahr. Firma ZETOR pokaże w Kielcach po raz pierwszy Zetor Proxima CL 110, wprowadzony do oferty w tym roku tylko w Polsce. W innych krajach będzie dostępny dopiero od połowy sezonu 2019.

Po uroczystym otwarciu targów w piątkowym programie wiele ciekawych pokazów, spotkań i paneli tematycznych. Wśród nich ogłoszenie wyników badania satysfakcji klienta i wręczenie nagrody dealera roku CLAAS 2019, konferencja na temat bezpiecznego i legalnego zatrudnienia cudzoziemców w rolnictwie zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy przy udziale przedstawicieli Placówki Straży Granicznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach.

Będzie można również wziąć udział w panelu dotyczącym uprawy konopi włóknistych w gospodarstwach rolnych zorganizowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu oraz panelu pt. Koncentrat Kwasów Huminowych AgriGrow i zwiększenie zbiorów. Na sobotę przewidziane są m.in. panele tematyczne o ograniczaniu strat azotu w produkcji rolniczej oraz na temat innowacji w produkcji mleka.

Od 19 lat targom AGROTECH towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. W tym roku prezentuje się na nich kilkadziesiąt firm branży z Polski, Włoch i Słowenii. Przewidziano na nich między innymi premierę nowych pilarek Husqvarna, pokaz pierwszej na świecie kosiarki z napędem 4x4, czy pokazy pracujących linii do obróbki drewna i występy sygnalistów.

(rpf) jp

reklama