23.2°C

partnerzy:

reklama
1/3

Kradzionym ciągnikiem uciekał przed policją po próbie kradzieży z bankomatu

Napisał  Mar 16, 2019

Policjanci z Bolesławca zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Podejrzany usłyszał łącznie 5 zarzutów.

Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna został zatrzymany w nocy z 10 na 11 marca br. w centrum Bolesławca po usiłowaniu kradzieży z włamaniem do bankomatu. Kiedy na miejsce przestępstwa nadjechał patrol policyjny, sprawcy zaczęli uciekać dwoma pojazdami. Jednym z nich był ciągnik rolniczy, który w trakcie jazdy uderzył w budynek, a jego kierowca kontynuował ucieczkę na pieszo. W wyniku pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli broń oraz środki odurzające w postaci amfetaminy. W wyniku dalszych czynności mundurowi ustalili, że traktor użyty do popełnienia przestępstwa, został skradziony kilka dni wcześniej na terenie powiatu polkowickiego. Odzyskany pojazd został już przekazany właścicielowi.

39-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał 5 zarzutów. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, posiadanie broni i środków odurzających, paserstwo pojazdu pochodzącego z przestępstwa oraz ucieczkę przed policjantami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(rpf) pp / KPP Bolesławiec

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama