17.3°C

partnerzy:

reklama
reklama
1/3

Kierował z zakazem sądowym i przekroczoną masą całkowitą pojazdu

Napisał  Mar 20, 2019

Zatrzymany do kontroli prowadzący ciągnik rolniczy z przyczepą 25-letni mieszaniec powiatu sierpeckiego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd, którym się poruszał przekroczył też masę całkowitą dopuszczalną na drodze, którą się przemieszczał.

Policjanci podczas sprawdzania miejsca naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierującego, który naruszył zakaz sądowy. Potwierdzili również zgłoszenie, mężczyzna bowiem poruszał się pojazdem o przekroczonej masie całkowitej.

Zdarzenie miało miejsce 14 marca w Skrwilnie przy ulicy Leśnej (woj. kujawsko-pomorskie, pow. rypiński, gm. Skrwilno) w związku z naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeniem, że po tej drodze poruszają się samochody o przekroczonej masie całkowitej.

O godz. 10-tej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym z naczepą 25-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego. Podczas kontroli policjanci potwierdzili zgłoszenie, okazało się bowiem, że masa całkowita pojazdu wynosi prawie 18 ton, gdzie dopuszczalna w tym miejscu jest 10 ton. Okazało się, że to nie koniec przewinień kierowcy.

W policyjnych systemach mężczyzna widniał, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od 02.04.2016 roku do 02.04.2019 roku wydany przez sąd w Sierpcu.

25-letni kierowca pojazdu odpowie za naruszenie zakazu sądowego, za co grozi mu do 3-ch lat pozbawienia wolności, a także grzywna za niestosowanie się do znaku drogowego.

Dodatkowo okazało się, że naczepa od pojazdu nie posiadała aktualnych badań technicznych, a także ubezpieczenia oc. Konsekwencje tych nieprawidłowości poniesie właściciel pojazdu.

(rpf) pp / KPP Rypin

reklama reklama