logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

10.6°C

1/15

Śląsk: Bydło i konie odebrane właścicielowi

Napisał  Kwi 01, 2019

Na skutek uchybień w zakresie dobrostanu zwierząt w jednym z gospodarstw w Wodzisławiu Śląskim, odebrano właścicielowi bydło i konie.

W związku z wykryciem przez instytucje zajmujące się ochroną zwierząt nieprawidłowości w zakresie dobrostanu bydła i koni znajdujących się w gospodarstwie zlokalizowanym w Wodzisławiu Śląskim, 7 marca br. policja wraz z lekarzem weterynarii przeprowadziła kontrolę interwencyjną.

W trakcie kontroli stwierdzono liczne uchybienia w zakresie dobrostanu oraz identyfikacji przebywających tam zwierząt. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim wydał decyzję administracyjną nakazującą usunięcie wszystkich nieprawidłowości oraz nałożył na właściciela zwierząt mandat karny.

Ponadto, przedstawiciele instytucji zajmującej się ochroną zwierząt odebrali z gospodarstwa 5 sztuk koni oraz dwie sztuki bydła. W dniu kolejnym, czyli 8 marca br., nakazem prokuratorskim, zostało odebranych właścicielowi 6 koni.

W dniu 15 marca br. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim przeprowadził kontrolę sprawdzającą, w zakresie realizacji nakazów zawartych w decyzji administracyjnej wydanej w dniu 7 marca br. W wyniku tej kontroli Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim nie stwierdził nieprawidłowości w gospodarstwie, uznając tym samym, iż zrealizowano wydane nakazy.

Instytucja zajmująca się ochroną zwierząt zakwestionowała również działanie przylegającej do gospodarstwa rzeźni bydła i koni. W związku z tym w dniu 27 marca br. przedstawiciele inspekcji weterynaryjnej wraz z policją przeprowadzili w zakładzie ubojowym kontrolę interwencyjną.

W trakcie kontroli stwierdzono 3 sztuki bydła przebywające w zakładzie od 25 marca br. W dniu kontroli rzeźnia nie realizowała ubojów z uwagi na zawieszenie działalności zakładu. W związku z zaistniałą sytuacją, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim wydał decyzję o przetransportowaniu ww. 3 sztuk bydła do innego zakładu ubojowego.

(rpf) jp / GIW

reklama