20.5°C

partnerzy:

reklama
Nie będzie spotkania Morawiecki – Kołodziejczak? Czy nastąpi przełom? fot. AgroUnia

Nie będzie spotkania Morawiecki – Kołodziejczak? Czy nastąpi przełom?

Napisał  Kwi 11, 2019

Dziś o godzinie 16.00 ma się odbyć spotkanie przedstawicieli AGROunii z Michałem Kołodziejczakiem na czele z przedstawicielami rządu. Spotkanie jest organizowane pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, którego obecność nie została jeszcze potwierdzona.

O obecność premiera podczas rozmów zabiegają przedstawiciele AGROunii, warunkując tym swój udział w spotkaniu, który ma zostać potwierdzony o godzinie 15.30 – 30 minut przed rozpoczęciem rozmów.

Ze strony rządowej w rozmowach mają uczestniczyć przedstawiciele rządu, w tym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kancelarii Prezesa Rady Ministerów oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji w rolnictwie i na rynkach rolnych. Nie ma też wątpliwości co do tego, że poruszone zostaną postulaty AGROpowstania – tak członkowie AGROunu nazywają tegoroczne działania w formie protestów na rzecz poprawy sytuacji w polskim rolnictwie.

Wcześniej AGROunia prowadziła rozmowy z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, które w ocenie protestujących rolników nie przyniosły oczekiwanych efektów – było tak m.in. podczas grudniowej blokady autostrady A2 pod Warszawą.

Członkowie AGROunii chcieli też spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, ale ten nie reagował na sygnały protestujących i ostatecznie nie udało się porozmawiać z głową państwa.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych AGROunia kilka dni temu podała komunikat:
„W najbliższych dniach spotkanie lidera AGROunii Michał Kołodziejczaka z premierem Mateuszem Morawieckim.

- Czy premier zdobędzie się na odwagę realnego działania i nastąpi przełom?
- Czy ktoś inny niż Michał jest w stanie zmobilizować rząd do pracy dla rolnictwa?
- Premier skupi się na populizmie i obiecankach cacankach czy przyjdzie przygotowany na spotkanie i będzie miało ono merytoryczny charakter?”

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak oświadczył, że dopiero o 15.30 jego organizacja poinformuje o tym, czy pojawi się na spotkaniu. Dodał, że warunkiem udziału rolników z AGROunii jest udział premiera w rozmowach.

AKTUALIZACJA 14.00 - AGROunia podała komunikat dotyczący dzisiejszych rozmów:

„Czwartego kwietnia premier chcąc uniknąć pikiety swojego niezapowiedzianego spotkania reklamującego kampanie PiS zobowiązał się w krótkiej rozmowie z 3 członkami AGROunii, że w ciągu 7 dni zaaranżuje spotkanie dot. sytuacji w rolnictwie i weźmie w nim bezpośredni udział.

Pomimo wstępnego potwierdzenia przez Kancelarie Premiera organizacji spotkania z Premierem, ostatecznie wczoraj Premier poprzez swoich podwładnych poinformował nas, że nie spotka się z nami..

Premier uznał, że jego jedynym obowiązkiem jest mediowanie i patronowanie nad rozmowami swoich pracowników z rolnikami.. 
Czyżby to nie Premier był szefem wszystkich podległych sobie urzędników w tym przede wszystkim ministra rolnictwa, że musi obejmować patronat nad ich praca??

Jesteśmy zniesmaczeni postawa szefa rzadu. Umów się dotrzymuje. Niestety rolnicy wiedza to lepiej od polityków.”

(rpf) pp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama