15.2°C

partnerzy:

reklama
Czy „bezmięsne burgery” zrobią karierę fotolia

Czy „bezmięsne burgery” zrobią karierę

Napisał  Kwi 12, 2019

Amerykańska sieć fast–foodów Burger King wprowadziła do swojego menu „bezmięsne burgery”. Póki co można ich skosztować tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak jeśli nowy produkt okaże się sukcesem, jego sprzedaż zostanie rozszerzona na cały świat.

Dostawcą „kotleta” do burgerów powstałego na bazie składników roślinnych jest firma Impossible Foods. Produkt do złudzenia w swojej konsystencji i smaku przypomina mięso. Powstaje z białek pszeniczych i ziemniaczanych, ale tajemniczym składnikiem odpowiedzialnym za smak jest hem.

W ubiegłym roku Amerykańska Agencja ds. Żywności (FDA) uznała hem otrzymywany przez Impossible Foods za bezpieczny. Powstaje on z soi i genetycznie modyfikowanych drożdży. Whoppery, bo tak nazywają się bezmięsne kanapki, kosztują o około jednego dolara więcej niż klasyczna kanapka. Póki co, Burger King będzie testował nowy produkt w 59 lokalach w USA. A jeśli pomysł okaże się sukcesem, rozszerzy sprzedaż na całym świecie.

Impossible Whopper to nie jedyna taka żywność. Tyson Foods z USA i niemiecki PHW nawiązały już partnerstwo z firmą Beyond Meat produkującą między innymi burgery roślinne oparte na białku grochu i soku z buraków.

(rpf) jp / Źródło: Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama