20.7°C

partnerzy:

reklama
reklama
Ryszard Jędruch z Tryńczy Wójtem Roku 2018 fot. MRiRW

Ryszard Jędruch z Tryńczy Wójtem Roku 2018

Napisał  Kwi 12, 2019

Wójt gminy Tryńcza z Podkarpacia Ryszard Jędruch zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na Wójta Roku 2018. To zwieńczenie 17-letniej pracy na rzecz gminy – mówił samorządowiec, odbierając statuetkę.

Tegoroczna edycja konkursu na Wójta Roku była 18 z kolei. Nadrzędnym celem konkursu jest wybór wójta, który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy.

Kandydatury wójtów zgłaszali mieszkańcy gmin, instytucje i organizacje przesyłając formularz zawierający opis osiągnięć wójta. Ostatecznie o tym, kto został Wójtem Roku 2018, zadecydowali telewidzowie, wybierając najlepszego kandydata spośród dziesięciu wskazanych przez Kapitułę Konkursową.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu okazał się Ryszard Jędruch z Tryńczy, gminy położonej w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim. Samorządowiec zwycięstwo w konkursie zadedykował swojej żonie, rodzicom (jest jednym z trzynaściorga rodzeństwa), a także wszystkim mieszkańcom Tryńczy. Odbierając statuetkę nie krył zaskoczenia. Dziękował wszystkim, którzy oddali na niego głosy. Mówił, że to wyróżnienie odbiera jako zwieńczenie jego 17-letniej pracy na rzecz gminy, od sołtysa, przez radnego, po wójta.

(rpf) jp / MRiRW

reklama reklama