Wydrukuj tę stronę
Targi dla pasjonatów turystki wiejskiej  fot. MRiRW

Targi dla pasjonatów turystki wiejskiej 

Napisał  Kwi 16, 2019

W miniony weekend odbyły się IX Targi Turystyczne WYPOCZYNEK w Toruniu. Jak co roku były okazją do wypromowania turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Podczas IX-tych Targów Turystycznych WYPOCZYNEK odwiedzający mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyki krajoznawczej, agroturystyki oraz różnymi formami aktywnego wypoczynku w Polsce i na świecie. Dla pasjonatów małych i dużych podróży oraz wielbicieli polskiej turystyki wiejskiej czekało wiele ciekawych propozycji. Mogli oni między innymi aktywnie uczestniczyć w konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych.

Na stoisku MRiRW pod nazwą „Odpoczywaj na wsi” można było zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, a także prezentacją laureatów konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej” oraz członków konsorcjum „Turystyki wiejskiej”.

Stałam elementem oferty na stoisku „Odpoczywaj na wsi” były warsztaty z pszczelarstwa „Sekretne życie pszczół” i pszczele konkursy. Warsztaty nawiązywały do tradycji kulinarnych województwa kujawsko-pomorskiego, a dokładnie „Piernika Toruńskiego”.

Przedstawiciele z Gospodarstwa Pasiecznego, należącego do Sieci Zagród Edukacyjnych, prowadzili warsztaty z produkcji świec woskowych, doświadczenia i eksperymenty dotyczące pszczół, w tym pobierania nektaru i pyłku kwiatowego, a także badania propolisu i innych ciekawostkach z życia pszczół. Upowszechniana była bogata historia pszczelarstwa polskiego oraz jego potencjał w turystyce. Na stoisku zorganizowany został również konkurs poświęcony ginącym już zawodom, mający na celu upowszechnienie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego polskiej wsi i tradycji.

(rpf) jp / MRiRW