Wydrukuj tę stronę
Czy na rynku pojawią się „roślinne jaja” fotolia

Czy na rynku pojawią się „roślinne jaja”

Napisał  Kwi 16, 2019

Firmy sektora jajecznego coraz bardziej interesują się nienasyconym jeszcze rynkiem roślinnych alternatyw dla jaj. Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych Mantiqueira, zainwestował w wegański produkt będący roślinną alternatywą dla jaj konsumpcyjnych.

Firma zadebiutowała z nowym produktem pod nazwą N.Ovo podczas targów Super Rio Expofood. Brazylijski substytut dla jaj na bazie grochu będzie dostarczany konsumentom w formie sproszkowanej w klasycznych opakowaniach dla jaj. Dystrybuowany będzie we współpracy z handlem nowoczesnym i sklepami detalicznymi mniejszego formatu.

Globalni gracze przyglądają się trendom, podejmują wyzwania otwierając się na nowe rozwiązania i inwestując w technologie przyszłości. W 2018 roku w amerykański start-up firmy JUST, produkt „JUST Egg”, zainwestowała włoska grupa Eurovo - wiodący producent i dystrybutor pasteryzowanych i suszonych jaj.

Co ciekawe, niedawno partnerstwo z JUST nawiązał znany już z nietypowych działań niemiecki gigant drobiarski Grupa PHW. Wcześniej, przedsiębiorstwo PHW zainwestowało także w rewolucyjną technologię produkcji „czystego mięsa” oraz rozpoczęło współpracę z firmą Beyond Meat produkującą „roślinne burgery”.

(rpf) jp / Źródło: Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz