18.8°C

partnerzy:

reklama
Ardanowski: Konsumenta należy uzbroić w wiedzę fot. MRiRW

Ardanowski: Konsumenta należy uzbroić w wiedzę

Napisał  Kwi 19, 2019

Chcemy, aby polscy konsumenci byli świadomi przy dokonywaniu swoich wyborów. Ważne jest, aby wybierając asortyment swoich zakupów kierowali się również dobrze rozumianym interesem Polski. Trzeba ich przekonać, uzbroić w wiedzę, dać im argumenty i w sposób racjonalny zachęcić do określonych zachowań handlowych na rynku, aby świadomie wiedzieli jak się zachować. – mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji „Patriotyzm konsumencki w budowaniu silnej Polski”.

Minister Ardanowski zaznaczył, że ważne jest, aby przekonać nabywców do racjonalnego podejścia przy dokonywaniu codziennych zakupów żywności – Mamy dobrą, wysokiej jakości żywność i to jest nasz atut. Kupowanie rodzimych produktów to wspieranie własnego rolnictwa i budowanie jego siły.

Zdaniem ministra Ardanowskiego wszyscy mają określone zadanie do wykonania. Wsparcie promocji i zapewnienie bezpieczeństwa żywności jest zadaniem państwa. Ogromną rolę do odegrania mają media, dziennikarze, organizacje konsumenckie, rolnicy-producenci i ich organizacje.

Może więc warto byłoby zacząć produkty rolno-spożywcze dostępne na półkach sklepowych czytelnie oznaczać. Często jest tak, że konkretny wybór przeciętnego konsumenta nie wynika z niechęci do kupowania rodzimych produktów, a jedynie z niewiedzy. Polscy konsumenci, robiąc zakupy w pośpiechu, nie chcą doszukiwać się informacji, zazwyczaj podanych małym druczkiem, z jakiego kraju pochodzi dany produkt. Oczekują czytelnej informacji, widocznej „gołym okiem”.

(rpf) jp / MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama