6.1°C

1/2

Śląsk: Nie żyje kierowca ciągnika znalezionego w stawie

Napisał  Maj 06, 2019

Tragedia miała miejce w jednym z gospodarstw w miejscowości Lubojna (woj. śląskie, pow. częstochowski, gm. Mykanów). W stawie zauważono ciągnik rolniczy wywrócony do góry kołami. Natychmiast powiadomiono straż pożarną i policję.

Do akcji ratowniczej zadysponowano zastępy strażackie z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Częstochowie oraz OSP Lubojna. Na miejsce przybyli także nurkowie z OSP Częstochowa oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia – informują strażacy na stronie internetowej czestochowa998.pl

Strażacy przeszukiwali staw, ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że może znajdować się tam kierowca wywróconego ciągnika. Niestety przypuszczenia okazały się słuszne - pod wrakiem pojazdu ujawniono zwłoki mężczyzny. Przy pomocy wyciągarki wydobyto ciągnik i wyłowiono zwłoki mężczyzny na brzeg.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna w sobotę wyszedł z domu do pracy na polu i nie wracał przez dłuższy czas. Rodzina nie zgłosiła zaginięcia na policji, lecz poszukiwała go na własną rękę.

Okoliczności wypadku bada częstochowska policja wraz z prokuraturą.

(rpf) pp / Źródło: czestochowa998.pl