FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

26.7°C

partnerzy:

reklama
Produkcja drobiu w Europie bije kolejne rekordy fotolia

Produkcja drobiu w Europie bije kolejne rekordy

Napisał  Maj 14, 2019

Jeśli producenci drobiu z Unii Europejskiej będą zwiększali produkcję w takim tempie jak w ostatnich miesiącach, to można się spodziewać, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat, każdy rok na Starym Kontynencie zakończy się rekordowym wzrostem produkcji mięsa drobiowego – wynika z niektórych prognoz rynkowych publikowanych w ostatnich dniach przy okazji dyskusji o roli ferm wielkotowarowych w Europie.

W Unii Europejskiej liczba ferm wielkotowarowych stanowi tylko około jeden procent ogółu ferm drobiowych. Jednak ta niewielka grupa gospodarstw odpowiada za około 90 procent produkcji drobiu. Taka struktura produkcji powoduje – zdaniem analityków – wyjątkowo efektywną transmisję impulsów popytowych. Oznacza to, że globalny wzrost popytu na drób prowadzi szybciej niż we wcześniejszych latach do decyzji o wzroście produkcji i zwiększeniu podaży.

Tymczasem, zgodnie z prognozami, popyt na mięso drobiowe ma w najbliższym czasie stabilnie rosnąć. Przyczynami tej sytuacji będą zmiany w strukturze konsumpcji mięsa powodowane przez silne trendy konsumenckie, a także korzystne relacje cenowe między drobiem a innymi gatunkami mięsa.

(rpf) jp / Źródło: Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama