22.4°C

partnerzy:

reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. KRUS

Konkurs „Bezpiecznie na wsi”: najlepsze prace wybrane

Napisał  Maj 17, 2019

W 2019 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje dziewiątą edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 49 574 uczniów z 3 597 szkół podstawowych. Do etapu centralnego, w drodze eliminacji wojewódzkich, zakwalifikowano 96 najlepszych prac plastycznych, po 6 z każdego województwa. Zostaną one ocenione w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne pracy oraz oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.

Uroczysta gala finałowa została zaplanowana na 14 czerwca br. - odbędzie się ona w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 66. Podczas uroczystego podsumowania autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody: sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także upominki przygotowane m.in. przez współorganizatorów i patronów Konkursu.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z wykorzystywaniem w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

(rpf) jp / Źródło: KRUS

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama