logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

15.1°C

Pogoda w Polsce nieco się uspokoi fotolia

Pogoda w Polsce nieco się uspokoi

Napisał  Maj 30, 2019

Burze, które obserwowaliśmy w ostatnich dniach, dadzą nam w najbliższym czasie od siebie odpocząć. Kolejne dni przyniosą coraz większe ocieplenie, które powinno pozostać z nami na dłużej.

Polska stopniowo od zachodu dostaje się pod wpływ klina wyżowego, który zapewni nam sporo słońca, zwłaszcza w czwartek. Napływ chłodnego powietrza spowoduje na północnym zachodzie wystąpienie w nocy ze środy na czwartek przygruntowych przymrozków. Temperatura minimalna przy gruncie może spaść lokalnie do -2°C.

Najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie oddziaływać będzie jeszcze strefa frontu atmosferycznego, przez co występować będą opady deszczu, a w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, jedynie na południowym wschodzie będzie więcej chmur i występować będą opady deszczu. Lokalnie suma opadów może tam osiągnąć do 15 mm. Słabe opady deszczu mogą pojawić się również wieczorem na krańcach północno-zachodnich. Temperatura maksymalna dochodzić będzie do 20°C.

(rpf) jp / Źródło: IMGW

reklama