23.2°C

partnerzy:

reklama
Ardanowski: polskie truskawki najlepsze na świecie fotolia

Ardanowski: polskie truskawki najlepsze na świecie

Napisał  Maj 31, 2019

Czas na polskie superowoce!” - pod takim hasłem odbywa się kampania informacyjno-promocyjna, mająca na celu popularyzację owoców sezonowych.Wybierajmy zawsze polskie truskawki, bo są najlepsze na świecie – mówił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Rolnicy uprawiający truskawki zaprezentowali nowe odmiany truskawek, wśród nich polską odmianę ‘Grandarosa’, którą uzyskano w wyniku prac hodowlanych prowadzonych przez Instytut Ogrodnictwa, zdobywającą obecnie rynki całej Europy. Godne polecenia są również deserowe odmiany o wczesnym lub średniowczesnym terminie dojrzewania, takie jak Allegro, Asia, Cory, Flair, Maling Centenary, Magnum, Romina, Rumba.

Podczas spotkania do kupowania i spożywania w sezonie polskich truskawek i innych owoców miękkich zachęcał również minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz główny inspektor sanitarny Jarosław Jan Pinkas. – Nigdzie na świecie nie ma tak dobrych truskawek, jak w Polsce. Takich aromatycznych, takich smacznych, takich zdrowych, z tak wielką ilością witamin – mówił Jarosław Pinkas.

Przełom maja i czerwca to sezon na truskawki. Owoce te zachwycają walorami zarówno smakowymi, jak i estetycznymi. W czasie sezonu warto spożywać umyte truskawki w większych ilościach i pod różnymi postaciami, gdyż wykazują bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Oprócz wspaniałego smaku i aromatu, truskawki to cenne źródło składników odżywczych.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Inspektorat Sanitarny podjęli współpracę przy projekcie pod nazwą „Owoce – Polska Smakuje”. Jego celem jest wzrost świadomości o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych oraz walorach odżywczych owoców sezonowych, propagowanie nawyku ich codziennego spożywania, a tym samym zwiększenie konsumpcji tej grupy produktów. Kupując owoce sezonowe wspieramy również naszych lokalnych producentów.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama