fbpx
Dopłaty bezpośrednie: każdy dzień opóźnienia to mniej pieniędzy fotolia

Dopłaty bezpośrednie: każdy dzień opóźnienia to mniej pieniędzy

Napisał  Cze 05, 2019

Jak informuje Agencja, do 4 czerwca zostało złożonych 1,3 mln wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2019 r. Rolnicy, którzy zrobili to do 31 maja mogą spodziewać się otrzymania należnych dopłat w pełnej wysokości. Kto złożył wniosek po tym terminie musi się liczyć z tym, że będzie miał obniżone należne dopłaty o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Z analizy dokumentów znajdujących się w aplikacji eWniosekPlus wynika, że około 6 tysięcy wniosków jest zapisana w formie roboczej. To oznacza, że nie są one złożone. Dlatego rolnicy powinni upewnić się sprawdzając, czy na pewno ich wnioski zostały przesłane do ARiMR. Można to zrobić w zakładce „wysłane” lub czy przesłane zostało potwierdzenie złożenia wniosku.

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Dane dotyczące liczby wniosków złożonych drogą elektroniczną wskazują, że rolnicy chętnie korzystają z aplikacji – w analogicznym okresie rok temu rolnicy złożyli ich około 300 tysięcy mniej.

Ostateczny termin złożenia wniosków upływa 25 czerwca. W porównaniu z ubiegłym rokiem można spodziewać się jeszcze ok. 15 tys. wniosków.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!