logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

10.6°C

Brazylia potentatem w eksporcie drobiu do Chin fotolia

Brazylia potentatem w eksporcie drobiu do Chin

Napisał  Cze 13, 2019

Spełniają się dotychczasowe spekulacje, że głównymi beneficjentami zysków z eksportu drobiu do Chin będą brazylijskie zakłady. W maju tego roku Brazylia zwiększyła wysyłki kurczaków do Państwa Środka aż o 49% porównując r/r - donosi agencja Reuters.

Największy światowy eksporter kurczaków w ubiegłym miesiącu sprzedał łącznie zagranicznym kontrahentom 381,1 tysięcy ton mięsa drobiu. Wolumen ten jest o 14,4% wyższy niż w roku ubiegłym. Do Chin trafiło 15% brazylijskiego towaru eksportowego, czyniąc kraj azjatycki kluczowym rynkiem zbytu. Z rosnących zamówień z Państwa Środka skorzystali brazylijscy giganci, jak JBS czy BRF.

Brazylii udało się nie tylko zwiększyć dostawy ilościowo, ale też poprawić wyniki finansowe dzięki wyższym cenom uzyskiwanym w eksporcie. Przedstawiciele stowarzyszenia ABPA ocenili, że chińskie problemy zbiegają się ze zwiększonymi zakupami ze strony innych importerów. Świetne wyniki Brazylijczycy zanotowali także w eksporcie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+50 % r/r) i do Unii Europejskiej (+26% r/r).

(rpf) jp / Źródło: Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz

reklama