18.9°C

1/4

48-latka zginęła w zderzeniu z autem przewożącym opryskiwacz

Napisał  Cze 13, 2019

Dziś około godziny 14:30 na obwodnicy Grodkowa (woj. opolskie, pow. brzeski) doszło do tragicznego zdarzenia. Według wstępnych ustaleń policji, 48-letnia kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z ciężarowym manem, przewożącym opryskiwacz rolniczy.

Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginęła kierująca osobówką, 48-letnia kobieta. Prokurator, policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej prowadzą teraz dochodzenie i szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Razem z policjantami przypominamy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Upały wciąż nie odpuszczają i mogą być dla nas niebezpieczne. Jeśli w trakcie podróży czujemy się osłabieni warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Nie zapominajmy też o wodzie. Podczas upałów organizm szybko się odwadnia, a to może powodować złe samopoczucie i gorszą koncentrację.

Kiedy warunki drogowe sprzyjają, nawierzchnia jest sucha, a widoczność dobra - nasza uwaga za kierownicą musi być równie skupiona jak podczas gorszej pogody. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi by doszło do tragedii.

(rpf) pp / Źródło: Opolska Policja

reklama