5.8°C

partnerzy:

reklama
6-letni chłopiec wpadł pod ciągnik podczas prac polowych fot. KPP w Limanowej

6-letni chłopiec wpadł pod ciągnik podczas prac polowych

Napisał  Cze 14, 2019

O tym jak trudno dopilnować ciekawe świata małe dziecko przekonała się na własnej skórze matka 6-latka, który wsiadł na ciągnik, a ten zaczął się staczać ze wzniesienia.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 8 czerwca br. ok godz. 13-15 w miejscowości Mszana Dolna (woj. małoppolskie, pow. limanowski). Okazało się, że podczas prac polowych 6-letni chłopiec wsiadł na ciągnik rolniczy, który zaczął się staczać w dół, po czym zatrzymał się na sąsiedniej działce.

W chwili zatrzymania chłopiec spadł z ciągnika i upadł między kołami. 6-latek został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Na szczęście nie doznał ciężkich obrażeń. Na miejscu zdarzenia opiekę nad chłopcem sprawowała matka.

Trwa sezon prac polowych. W związku z powyższym Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania zasad bezpieczeństwa.

Uważajmy przy obsłudze maszyn , ale również podczas dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy również, że dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Limanowej 

reklama reklama