13,2°C

reklama
reklama
Ursus sprzeda Amerykanom zakład produkcyjny w Dobrym Mieście? fot. Paweł Pąk

Ursus sprzeda Amerykanom zakład produkcyjny w Dobrym Mieście?

Napisał  Cze 15, 2019

Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji podał do publicznej informacji, że w dniu 11 czerwca 2019 r. Emitent i Alamo Group Europe Ltd. podpisali wstępny i niewiążący List Intencyjny na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży na rzecz ww. partnera przez Emitenta części lub całości działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście.

Przyjęto wstępnie, że transakcja ma dotyczyć sprzedaży nieruchomości, zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście.

Planowana transakcja mieści się w zakresie realizowanego planu restrukturyzacyjnego.

Alamo Group Europe Ltd. jest spółką zależną od amerykańskiej Alamo Group Inc., spółki notowanej na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z siedzibą w Seguin w stanie Texas. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ciężkiego osprzętu dla traktorów rolniczych z zakresu koszenia oraz utrzymania roślinności, a także dostawą części zamiennych dla odbiorców przemysłowych oraz rolników indywidualnych. Alamo Group Inc. sprzedaje swoje produkty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

(rpf) pp / informacja prasowa

Udostępnij:

Skomentuj