25.5°C

partnerzy:

reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Paweł Pąk

Lubelskie: tragiczny wypadek podczas prac polowych

Napisał  Cze 15, 2019

Podczas nasilenia prac polowych, które obecnie mają miejsce, trzeba zachować wzmożoną ostrożność, niestety nawet doświadczony gospodarz może ulec groźnemu wypadkowi z tragicznym skutkiem.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w gm. Zakrzew (pow. lubelski). 50-latek kierując ciągnikiem z załadowaną zbożem przyczepą podczas zjeżdżania z wzniesienia wypadł z maszyny. Mężczyzna został przygnieciony. Niestety nie udało się go uratować.

Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w gminie Zakrzew.

Z ustaleń policjantów wynika, że 50-latek na terenie jednej z posesji załadował do przyczepy zboże. Kierując się w stronę drogi publicznej podczas zjeżdżania z góry, ciągnik nagle „zarzuciło”. Kierowca wypadł na ziemię.

W wyniku przygniecenia przez maszynę, 50-latek zmarł na miejscu. Funkcjonariusze ustalają przebieg i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, zmęczenie i pośpiech niejednokrotnie mogą przyczynić się do tragedii.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja 

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama