5.8°C

partnerzy:

reklama
Konkurs „Bezpieczne gospodarstwo rolne” fot. MG

Konkurs „Bezpieczne gospodarstwo rolne”

Napisał  Cze 17, 2019

Po raz XVII odbywa się ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Jest on organizowany w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad tysiąc zakładów rolnych zatrudniających ponad 11 tysięcy pracowników oraz ponad 19 tysięcy gospodarstw indywidualnych.

W kategorii zakładów rolnych, w pierwszym etapie konkursu, który potrwa do 19 czerwca br. wyłonionych zostanie 5 najlepszych spółek spośród 41 wyszczególnionych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 października 2016 r. (Dz. U. z 2016, poz. 1746), nad którymi nadzór właścicielski sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Drugi etap konkursu, który polegać będzie na wizytacji i ocenie 5 nominowanych spółek przez Komisję Konkursową zakończy się 31 lipca br. Następnie Komisja ta w oparciu o wyniki pierwszego i drugiego etapu wyłoni najlepsze spółki hodowlane.

Ogłoszenie laureatów i uroczyste podsumowanie XVII edycji Krajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne odbędzie się tradycyjnie podczas targów Agro Show w Bednarach, we wrześniu br.

(rpf) jp / Źródło: KOWR

reklama reklama