5.8°C

partnerzy:

reklama
1/3

Kierowca ciągnika rolniczego miał dużo szczęścia

Napisał  Cze 19, 2019

W wyniku zderzenia ciągnika rolniczego z cysterną przewożącą mleko ucierpiał kierujący ciągnikiem. Wypadek wyglądał bardzo poważnie i mógł zakończyć się tragicznie.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca br. W godzinach rannych. Do komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie w województwie świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na odcinku drogi wojewódzkiej nr 766, w którym uczestniczył pojazd ciężarowy oraz cięgnik rolniczy.

Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie całą obsadę osobową pińczowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz policję i pogotowie ratunkowe.Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, iż doszło do zderzenia samochodu ciężarowego przewożącego mleko z ciągnikiem rolniczym.

Na poboczu drogi znajdował się poszkodowany kierowca ciągnika rolniczego, któremu strażacy PSP niezwłocznie udzielili pierwszej pomocy, polegającej na zaopatrzeniu ran, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa i wsparciu psychicznym, po czym został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Zastępy PSP zabezpieczyły również miejsce zdarzenia, trzeba było odłączyć źródła zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz zneutralizować rozlane płyny eksploatacyjne.

(rpf) jp / Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

 

reklama reklama