FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

25.5°C

partnerzy:

reklama
Ciąg dalszy niebezpiecznej aury fotolia

Ciąg dalszy niebezpiecznej aury

Napisał  Cze 21, 2019

Burze z gradem nie odpuszczają. Po wczorajszych ulewach i podtopieniach, głównie w województwie lubelskim, dziś kolejny dzień z groźnymi zjawiskami meteorologicznymi. I już nie tylko na południu Polski. Burze z gradem mogą wystąpić na przeważającym obszarze Polski.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze z gradem, miejscami ulewy oraz silny wiatr spodziewany jest w dniu dzisiejszym w jedenastu województwach. Najgroźniejsza sytuacja przewidywana jest na południu Polski - dla województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz południowych części mazowieckiego i łódzkiego IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Na tym obszarze niebezpieczne zjawiska pogodowe będą utrzymywały się przez cały dzień.

Od godzin wczesno popołudniowych burze z gradem mogą wystąpić również w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, części mazowieckiego, łódzkiego oraz pomorskiego, gdzie obowiązuje dziś pierwszy stopień zagrożenia.

W zachodniej części Polski powinno być spokojnie. W województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim oraz zachodniopomorskim nie przewiduje się w dniu dzisiejszym burz.

(rpf) jp / Źródło: IMGW

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama