5.7°C

partnerzy:

reklama
Na zakazie i z promilami – kradzionym ciągnikiem fotolia

Na zakazie i z promilami – kradzionym ciągnikiem

Napisał  Cze 23, 2019

40-letni mężczyzna z gminy Wilków usłyszał zarzut kradzieży ciągnika rolniczego oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że ciągnik jest kradziony, a mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do dyżurnego opolskiej komendy zadzwonił mężczyzna, który poinformował o zatrzymaniu sprawcy kradzieży należącego do zgłaszającego ciągnika. Mężczyzna powiedział, że jadąc do pracy zajechał na niezamieszkałą posesję w miejscowości Kolonia Wrzelów, którą administruje – informuje KPP w Opolu Lubelskim

Po wejściu na posesję zauważył, że w stodole nie ma ciągnika marki Władimirec. Na trawie widoczne były świeże ślady opon. Widząc to wyszedł na jezdnie, gdzie w oddali zauważył jadący ciągnik.

Zgłaszający ruszył za ciągnikiem, do którego po chwili zbliżył się stwierdzając, że jest to jego maszyna. Zgłaszający szybko zorientował się, że kierujący ciągnikiem jest pijany i ma problemy ze skrzynią biegów bo ciągnik poruszał się bardzo powoli, wybiegł więc ze swojego samochodu i uniemożliwił kierującemu ciągnikiem dalszą jazdę.

Stan upojenia alkoholowego nie pozwalał na przebadanie 40-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a w ciągniku marki Władimirc policjanci ujawnili elektronarzędzia należące również do pokrzywdzonego.

Pobrano od niego krew do badań, a następnie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Od 40-latka pobrano krew do badań, a następnie mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

(rpf) pp / Źródło: KPP Opole Lubelskie

reklama reklama