logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

11.9°C

Drób: Cargill zwiększa inwestycje w Chinach fotolia

Drób: Cargill zwiększa inwestycje w Chinach

Napisał  Cze 29, 2019

Amerykańska firma rolno–spożywcza Cargill otworzyła nowy zakład produkcyjny w kompleksie drobiarskim położonym we wschodnich Chinach. Wartość inwestycji wyceniono na 48,8 mln dolarów.

Istniejący konglomerat w prowincji Anhui prowadzi działalność również w zakresie reprodukcji drobiu, produkcji pasz, wylęgarni oraz przetwórstwa. Kompleks posiada dwie linie produkcyjne dla gotowanego drobiu, których potencjał produkcyjny wynosi 32 tysięcy ton rocznie.

Cargill oczekuje, że produkcja drobiu ulegnie zwiększeniu o 30 procent, co pozwoli w większym stopniu zaspokoić popyt konsumentów na rynku chińskim oraz eksportować gotowany drób do klientów w innych rejonach świata.

Z danych Chińskiego Biura Statystycznego wynika, że spożycie drobiu na mieszkańca w chińskich miastach wzrosło z 1,0 kilograma w 1978 roku do 9,7 kilograma w 2017 roku. Mięso drobiowe zajmuje aktualnie drugą pozycję pod względem spożycia. Z uwagi na wysoki potencjał wzrostu Cargill wierzy w utrzymanie swojej pozycji w Chinach. W kwietniu tego roku, firma zainwestowała także 112 mln dolarów w rozwój działalności w zakładzie przetwórstwa kukurydzy w północno–wschodniej prowincji Jilin.

(rpf) jp / Źródło: Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz

reklama