4.3°C

1/2

Groźny pożar cukrowni na Śląsku

Napisał  Lip 05, 2019

Wczoraj przed godziną 17.00 w miejscowości Chybie, (woj. śląskie, pow. cieszyński) wybuchł pożar nielegalnie składowanych chemikaliów nieznanego pochodzenia na terenie nieczynnej cukrowni. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin.

W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. Strażacy zdecydowali, aby profilaktycznie wydać ostrzeżenie dla okolicznych mieszkańców.

Na miejsce miejscu zdarzenia pojawił się Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ze specjalistycznym sprzętem do badania powietrza, a wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz zwołał sztab zarządzania kryzysowego.

POŻAR ZOSTAŁ OPANOWANY! Nie palił się ciecze czy niebezpieczne substancje, lecz szmaty i folia składowane w magazynach - przekazał Adam Wilk, z-ca śląskiego komendanta

Przez kilka godzin będzie trwało dogaszanie. Dlatego nadal Wojewoda Śląski apeluje do mieszkańców Chybia i ościennych gmin o niewychodzenie z domu i nieotwieranie okien!

Dziś rano podano komunikat, że powietrze nie jest zanieczyszczone po pożarze, a okoliczni mieszkańcy mogli odetchnąć z ulgą.

(rpf) pp / Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach