FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

25.5°C

partnerzy:

reklama
Przybywa krajowych owoców fotolia

Przybywa krajowych owoców

Napisał  Lip 12, 2019

Duże zainteresowanie konsumentów owocami jagodowymi, coraz większa podaż krajowej moreli oraz pierwsze rodzime śliwki – sezon owocowy trwa w najlepsze, a ich ceny zróżnicowane.

Oto, jak aktualnie przedstawia się sytuacja na rynku owoców:

Porzeczki czerwone i białe kosztują 7-8 zł/kg, tańsze są czarne – po 3,5-4,5 zł/kg, agrest kosztuje 5-6 zł/kg.

Delikatesowym towarem są jeżyny bezkolcowe, za które trzeba zapłacić 15-20 zł/kg. Najczęściej sprzedawane są w opakowaniach po 0,25 kg.

Pojawiły się pierwsze krajowe śliwki. Na razie są to odmiany Herman i Kometa w cenie 3-4 zł/kg.

Wysoka podaż notowana jest wśród krajowych moreli przywożonych przez plantatorów z okolic Sandomierza. Cena spadła do przedziału 2,75-4,5 zł/kg w zależności od kalibru.

Ceny malin niestabilne - wahają się od 8 do 16 zł/kg. Daje się również zaobserwować coraz wyższe ceny czereśni - 7-14 zł/kg w zależności od jakości. Tutaj wyższe ceny osiągają owoce wyhodowane pod tzw. daszkami, które dają ochronę przed suszą, upałem i gradem.

Wzrosła podaż wiśni, a ich cena spadła do poziomu 3,5-4 zł/kg. Niskie ceny również borówki amerykańskiej, którą można kupić już od 13 do 20 zł/kg. Z kolei wśród letnich jabłek nadal dostępne tylko odmiany Early Geneva i Papierówka. Ich cena jest dość niska jak na tę porę, bo około 3 zł/kg.

Ze względu na rosnącą konkurencję sukcesywnie tanieją arbuzy – ich cena waha się od 1,6 do 2,3 zł/kg.

W dalszym ciągu panuje duża podaż owoców pestkowych przywożonych z Hiszpanii, Grecji i Włoch. Ceny importowanych moreli, brzoskwiń, nektarynek, śliwek kosztują od 3,5 do 4,5 zł/kg.

(rpf) jp / Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama
reklama