24.4°C

Orlen Paliwa podpisał z KOWR umowę na dostawy oleju napędowego fot. MRiRW

Orlen Paliwa podpisał z KOWR umowę na dostawy oleju napędowego

Napisał  Lip 15, 2019

W siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa została podpisana umowa z Orlen Paliwa na dostawy oleju napędowego do spółek zależnych KOWR. Jeszcze w tym roku trafi tam około 19 mln litrów paliwa. W przyszłym roku wolumen dostaw ma wynieść około 30 mln litrów oleju napędowego.

Porozumienie biznesowe pomiędzy ORLEN Paliwa Sp. z o.o. a KOWR i nadzorowanymi przez niego spółkami zostało podpisane w obecności ministra rolnictw Jana Krzysztofa Ardanowskiego, prezesa zarządu ORLEN Paliwa Łukasza Hołubowskiego oraz dyrektora generalnego KOWR Grzegorza Pięty.

ORLEN Paliwa będzie dostarczał olej napędowy do spółek KOWR na warunkach, które mają pozwolić w sposób płynny zabezpieczyć potrzeby podmiotów wchodzących w skład tej organizacji, a jednocześnie przyniosą znaczące oszczędności w zakupie jednego z podstawowych środków produkcji rolnej.

Jak poinformował minister rolnictwa, obecnie trwają dalsze negocjacje w sprawie zaopatrywania przez Orlen spółek zależnych KOWR m.in. w nawozy azotowe, oleje i smary, sól paszową. Dyrektor generalny KOWR Grzegorz Pięta mówił: - Zysk nie jest naszym głównym celem. Najważniejsze to znaleźć takie rozwiązania, które pomogą polskim rolnikom. Zaczynamy od paliwa, ale jesteśmy przekonani, że to nie będzie nasze ostatnie słowo.

- Wcześniejsze deklaracje wypełniamy konkretną treścią i wchodzimy w praktyczny etap projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo”. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju polskiego rolnictwa, a jednocześnie realizujemy nasze cele biznesowe w obszarze dostaw paliw, tym samym zapewniając jakości i bezpieczeństwo. Baza naszych kontrahentów powiększa się nie tylko o 40 spółek wchodzących w skład KOWR, ale także o szerokie grono osób i firm pracujących na rzecz polskiego rolnictwa. Zakładam, że będzie to początek szerszej współpracy, na której skorzysta zarówno środowisko wytwórców rolnych, jak i cała Grupa ORLEN – powiedział prezes zarządu ORLEN Paliwa Łukasz Hołubowski.

(rpf) jp / Źródło: KOWR

reklama