6.4°C

1/5

Budynki gospodarcze spłonęły, dwie stodoły ocalały

Napisał  Lip 16, 2019

Pożar wybuchł na terenie dwóch sąsiadujących ze sobą posesji w Woli Szkuckiej w województwie świętokrzyskim. Budynki gospodarcze oraz traktor spłonęły, jednak strażakom udało się ocalić dwie stodoły.

Prawdopodobnie Pożar powstał podczas wykonywania prac gospodarczych na jednej z tych posesji. Kiedy pierwsze zastępy z OSP Czermno, Fałków i Ruda Maleniecka przybyły na miejsce, ogniem objęte były dwa murowane budynki gospodarcze, traktor i składowisko drewna. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, podając dwa prądy wody na palące się budynki.

Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe elementów konstrukcji dachu oraz przelewano wodą nadpalone elementy wyposażenia. Po tych działaniach za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko.

Z uwagi na niskie ciśnienie w sieci hydrantowej do akcji zadysponowano kolejne 3 jednostki, które po przybyciu kontynuowały wcześniej podjęte działania. W wyniku tych działań strażakom udało się uratować dwie stodoły.

Działania gaśnicze trwały 4 godziny i prowadzone były przez JRG Końskie i 5 zastępów OSP: Czermno, Fałków, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Lipa.

(rpf) jp / Źródło: PSP Kielce

reklama