fbpx
Ceny na rynku owoców zróżnicowane fotolia

Ceny na rynku owoców zróżnicowane

Napisał  Lip 21, 2019

Ceny na rynku owoców uzależnione są od podaży. Niskie ceny notują krajowe śliwki i morele, których jest teraz pod dostatkiem, natomiast kończące się czereśnie są coraz droższe.

Aktualnie sytuacja cenowa na rynku owoców przedstawia się następująco:
- Wzrasta podaż krajowych śliwek, przez co ich ceny spadają. W zależności od odmiany kosztują krajowe śliwki kosztują teraz od 1,5 do 4 zł/kg. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku krajowych moreli - ceny niskie od 2 do 4,5 zł/kg.
- Wysokie są za to ceny czereśni, których podaż powoli spada, a cena rośnie – obecnie kosztują od 10 do 15 zł/kg.
- Do letnich odmian jabłek Erly Geneva i Papierówka dołączyła trzecia odmiana Piros; jej cena to 3,3 zł/kg
- Ceny malin ulegają dużym wahaniom w zależności od ich dostępności na rynku: od 10 do 17 zł/kg.
- W miarę stabilne są ceny borówek amerykańskich: 13-18 zł/kg
- Arbuzy pochodzące z Włoch i Hiszpanii kosztują 1,4-16 zł/kg
- Spadły ceny włoskich winogron z 12 do 10 zł/kg, za to bardzo zdrożały awokado (70-90 zł za kartonik, w którym jest 12-16 owoców) i ananasy (do 10 zł/szt).

(rpf) jp / Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

Udostępnij:

Skomentuj

Rzuć na to okiem!

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.