1.9°C

1/3

Śląsk: tragiczny w skutkach wypadek ciągnika rolniczego

Napisał  Lip 22, 2019

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę w Mikołowie na Śląsku. Prowadzący ciągnik rolniczy z załadowaną przyczepą starszy mężczyzna z nieznanych przyczyn nagle zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia się pojazdu. W kabinie ciągnika przebywał 8-letni wnuk mężczyzny.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę po godzinie 18:00 w Mikołowie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem wraz z załadowaną zbożem przyczepą, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia się pojazdu.

Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej, w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 81-letni kierujący mężczyzna. Podróżujący razem z nim w kabinie 8-letni wnuk w stanie ciężkim został przetransportowany przez pogotowie lotnicze do szpitala.

Na miejscu do późnych godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz strażacy. Teraz śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(rpf) jp / Źródło: KWP w Katowicach

reklama