fbpx
GDT znowu na minusie fotolia

GDT znowu na minusie

Napisał  Sie 09, 2019

W dniu 6 sierpnia 2019 r. odbyła się kolejna aukcja na nowozelandzkiej giełdzie Global Dairy Trade, podczas której po raz ponowny odnotowano spadek cen produktów mleczarskich.

Ogólny indeks GDT spadł o 2,6% w porównaniu z wynikami aukcji w połowie lipca bieżącego roku. Średnia cena podczas aukcji ukształtowała się na poziomie 3253 USD/t. Spadek cen dotyczył wszystkich oferowanych produktów, z czego największy miał miejsce w przypadku laktozy.

Wyniki ostatniej aukcji Global Dairy Trade:
- Laktoza -11,5% – cena 767 USD/t
- Maślanka w proszku -5,6% – cena 2405 USD/t
- Masło -5,5% – cena 4165 USD/t
- Bezwodny tłuszcz mleczny -5,1% – cena 5246 USD/t
- Ser Cheddar -2,0% – cena 3838 USD/t
- Pełne mleko w proszku -1,7% – cena 3039 USD/t
- Odtłuszczone mleko w proszku -1,6% – cena 2482 USD/t
- Kazeina -1,3% – cena 6885 USD/t
- Serwatka w proszku nie była oferowana.

(rpf) jp / Źródło: PFHB

Udostępnij:

Skomentuj

Rzuć na to okiem!

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.