fbpx
Wypadek podczas wykopków – wciągnięta ręka 22-latki fot. Lubelska Policja

Wypadek podczas wykopków – wciągnięta ręka 22-latki

Napisał  Wrz 30, 2019

Podczas wykopków w jednej z miejcowości na terenie gminy Sułów (woj. lubelskie, pow. zamojski) zdarzył się wypadek przy pracy podczas wykopków.

O tym jak niebezpieczna może być praca przy maszynach rolniczych przekonała się 22-latka, która podczas wykopów z użyciem kombajnu do ziemniaków doznała urazu ręki. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia i apelują o ostrożność. Do nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac polowych doszło w jednej z miejscowości w gminie Sułów.

22-latka stojąc na kombajnie chciała usunąć zbędne przypadkowo włożyła rękę pomiędzy rolkę a metalowy element taśmy. Dłoń została wciągnięta. Kierujący ciągnikiem rolniczym natychmiast zareagował i wyłączył maszynę.

Przy pomocy metalowych prętów współpracownicy wyswobodzili rękę poszkodowanej z taśmy. 22-latka po udzieleniu jej pomocy przedmedycznej przez druhów z OSP w Sułowie oraz strażaków z JRG w Szczebrzeszynie została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznane obrażenia nie zagrażają jej zdrowiu i nie są zbyt poważne.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność podczas wykonywania prac polowych.Obsługując mechaniczne maszyny rolnicze należy pamiętać, że rutyna i pośpiech nie są dobrymi doradcami. Zawsze należy działać z rozwagą nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa.

(rpf) pp / Lubelska Policja

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!