23.4°C

1/6

Przywiązał do kukurydzy kawałki metalu – zniszczył sieczkarnię. Pomóż odnaleźć sprawcę!

Napisał  Paź 06, 2019

O tym, że rolnikowi może być ciężko ze względu na zmieniające się warunki pogodowe lub trudną sytuację na rynku, wiemy wszyscy. Niestety bywa i tak, że problem pojawia się niespodziewanie i niekoniecznie jest spowodowany np. siłą natury...

Przekonał się o tym boleśnie Bartek – wykonujący usługi dla rolnictwa z okolic Pączewa w okolicach Zielonej Góry, którego sieczkarnia do kukurydzy podczas prac żniwnych została uszkodzona przez kawałki metalu pozawieszane wcześniej przez kogoś na kolbach kukurydzy. Działanie z premedytacją i po to, aby zniszczyć sprzęt i przeszkodzić w zbiorach, które są spełnieniem całorocznej pracy każdego rolnika. Pomóżmy znaleźć sprawcę, który powinien ponieść karę za swój czyn.

Oto pełna treść informacji z posta na Facebooku, którą umieścił Bartek, mając nadzieję na odnalezienie sprawcy:

WYSOKA NAGRODA ZA POMOC W ZNALEZIENIU SPRAWCY!
Szukam sprawcy uszkodzenia sieczkarni!
Do zdarzenia doszło dzisiaj w okolicach Zielonej Góry (Gmina Lubichowo). Sprawca umyślnie uszkodził sprzęt przywiązując do kolb kukurydzy kawałki metalu (widoczne na załączonych zdjęciach), które bardzo poważnie uszkodziły maszynę.
Nie dokonała tego przypadkowa osoba, tylko ktoś, kto ma wiedzę na temat budowy sieczkarni. Sytuacja ta jest bardzo poważna, ponieważ oprócz uszkodzenia maszyny, mogło dojść do narażenia ludzkiego zdrowia i życia.
Koszt naprawy maszyny szacowany jest na 70-80 tys. zł. Za pomoc w znalezieniu sprawcy lub sprawców wyznaczam nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Proszę o pomoc i udostępnianie informacji!

Link z postem: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2540459349325318&id=100000838346630

(rpf) pp / Źródło: Facebook

reklama