24.6°C

25-cie działalności ARiMR fot. MRiRW

25-cie działalności ARiMR

Napisał  Paź 07, 2019

Jubileusz 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa połączony został z inauguracją działalności Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

W uroczystej gali uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką. W uroczystości brali także udział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była premier Beata Szydło, która jest przewodniczącą Rady Programowej Instytutu i oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

To bardzo istotne, by rolnik czuł, że znajduje się pod wszechstronną opieką państwa – mówił Prezydent RP podczas uroczystości i dodał, że wieś tak bardzo się zmieniła poprzez dystrybucję środków, które pomogły jej się rozwinąć, pomogły modernizować obszary wiejskie, modernizować polskie rolnictwo, niejednokrotnie pomogły w wymianie parku maszynowego, pomogły wprowadzić nowe metody uprawy roli. To jest to, przez co rozumiemy nowoczesne państwo – podkreślił Prezydent RP

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez 25 lat swojej działalności przekazała na polską wieś ponad 320 mld zł. – Agencja musi działać sprawnie, a obowiązkiem ministra jest o to dbać – zaznaczył Prezydent RP – Panie Ministrze, bardzo dziękuję za służbę, którą Pan realizuje dla polskiej wsi i polskich rolników i to we wszystkich wymiarach – powiedział prezydent Andrzej Duda zwracając się do ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Minister Ardanowski zaznaczył, że środki przekazywane przez ARiMR istotnie wpływają na zmiany zachodzące na polskie wsi: – Trzeba jeszcze rozszerzać ilość beneficjentów, zmienić dostępność tych środków, może trzeba, żeby w kolejnym 7-letnim okresie więcej rolników skorzystało nie tylko z płatności bezpośrednich, ale także z działań inwestycyjnych. Nam, Prawu i Sprawiedliwości i mnie osobiście zależy nie na redukowaniu gospodarstw w Polsce, ale na tym, by i tym mniejszym dać szansę nie tylko na przetrwanie, ale na rozwój – podkreślił minister Ardanowski.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że cieszy go to, że polityka ukierunkowana właśnie na tych, którym do tej pory brakowało i którzy bardzo często czuli się pozostawieni poza marginesem, dzisiaj jest realizowana.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama