19.1°C

Podpalił stodołę powodując olbrzymie straty, teraz postawiono mu zarzuty fot. KWP Poznań

Podpalił stodołę powodując olbrzymie straty, teraz postawiono mu zarzuty

Napisał  Lis 18, 2019

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w Wielkopolsce ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w miniony poniedziałek doprowadził do pożaru stodoły oraz stogu. Straty jakie spowodował oszacowane zostały na ponad 500 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do pożaru doszło 11 listopada około godziny 4.00 w miejscowości Stefanów w gminie Jarocin (Wielkopolska). Całkowitemu spaleniu uległa stodoła wraz ze stertą słomy i znajdujący się w pobliżu stóg złożony z 4 tysięcy bel. Ponadto nadpalona została przyczepa ciężarowa wraz z drewnem, a stopieniu uległy foliowe rękawy od sianokiszonki. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 500 tys. zł. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

W gaszeniu pożaru brało udział 9 jednostek straży pożarnej, które z żywiołem walczyły przez kilkanaście godzin.

Policjanci wykonujący na miejscu czynności w tej sprawie ustalili, że związek z pożarem może mieć 26-letni mieszkaniec gminy, znany kryminalnym z działalności przestępczej. Podczas poszukiwań sprawcy, kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Tego samego dnia został on zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. W chwili zatrzymania był on pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. 26-latek przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. Wobec podejrzanego prokurator rejonowy wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KWP Poznań

reklama