Zawody jeździeckie Cavaliada Tour w Poznaniu fot. KOWR

Zawody jeździeckie Cavaliada Tour w Poznaniu

Napisał  Gru 03, 2019

Już po raz dziesiąty w Poznaniu odbyły się zawody jeździeckie z cyklu Cavaliada Tour. Na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich rywalizowało w sumie 350 jeźdźców z 34 krajów, a w targowych stajniach stanęło blisko 650 koni.

Cykl zawodów jeździeckich Cavaliada Tour odbył się w dniach od 28 listopada do 1 grudnia br. Zawody autoryzowane są przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Oprócz skoków przez przeszkody kibice mogli podziwiać rywalizację także w ujeżdżeniu, powożeniu, WKKW, woltyżerce i parajeździectwie.

Wiele emocji dostarczył widowiskowy konkurs szybkości Speed & Music, w którym wystartowało 40 par. Polka Natalia Czernik prowadziła niemal przez cały konkurs, jednak została wyprzedzona przez przedostatnią, zeszłoroczną zwycięską parę konkursu Speed & Music Felix Hassman na Sl Brazonado.

Podczas trwania Cavaliady Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego odznaczyło Grzegorza Piętę, Dyrektora Generalnego KOWR Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit”. Medal ten jest przyznawany za propagowanie pozytywistycznych tradycji pracy organicznej.

Cavaliadzie tradycyjnie towarzyszyły Targi Sprzętu Jeździeckiego oraz pokazy i widowiska z udziałem koni. W wydarzenie włączyły się, nadzorowane przez KOWR, spółki o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej, w których prowadzona jest hodowla koni dziewięciu najważniejszych ras w polskiej hodowli. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Stadniny i Stada nadzorowane przez KOWR zaprezentowały podczas Cavaliady wspólne stoisko.

(rpf) jp / Źródło: KOWR

Udostępnij:

Skomentuj